kashmir_white_600x200_1.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Konglomerat

 

Sprzedaż hurtowa i detaliczna konglomeratów marmurowych.

Sprzedaż hurtowa obejmuje ilości całopłytowe.

 

Konglomeraty są dostępne w naszym zakładzie w Piasecznie pod Warszawą. Sprzedajemy całe płyty konglomeratowe, płyty i pyłki z konglomeratu cięte na wymiar, blaty z konglomeratu i parapety w standardowych i niestandardowych wymiarach i kształtach.

 

 

Konglomerat, czyli przetworzony kamień, kamień syntetyczny.

Konglomeraty znalazły szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz gdzie liczy się stała kolorystyka i homogeniczna struktura ze względu na jednorodność i powtarzalność wzorów i faktur.

Konglomerat wytwarzany jest na bazie kamieni naturalnych połączonych z niewielką ilością żywicy poliestrowej lub cementu. Konglomeraty marmurowe produkowane są ze skał miękkich: wapieni, dolomitów, marmurów, konglomeraty granitowe powstają na bazie kamieni twardych: granitów, sjenitów, granitognejsów, gnejsów lub piasku kwarcowego.

Kamień naturalny, który jest głównym składnikiem konglomeratów, determinuje ich parametry techniczne. Konglomeraty kwarcowe są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania, cięcia, wysoką temperaturę czy kwasy. Dzięki dodatkowi żywicy, który spaja materiał i nadaje mu pewien stopień elastyczności, nieosiągalny dla kamienia naturalnego i płytek ceramicznych. To pozwala na zastosowanie konglomeratów w dużych formatach i małych grubościach.

Konglomeraty produkowane są w postaci płyt, 2-, 3-centymetrowych lub w blokach, które są następnie cięte i poddawane dalszej obróbce. Do obróbki stosuje się podobne metody i maszyny jak przy kamieniu naturalnym.

 

Konglomerat marmurowy (aglomarmur) to materiał produkowany m.in. we Włoszech, złożony w  95 % z  naturalnego  marmuru, połączonego żywicą poliestrową, często z dodatkiem odpowiedniego pigmentu. Po impregnacji nadaje się na zewnątrz i do pokoi Obecnie najczęściej stosowany w budownictwie wykończeniowym głównie jako: parapety, schody, blaty. Konglomerat marmurowy jest wytrzymałym i bardzo trwałym materiałem o bardzo różnorodnej kolorystyce. Stanowi ekonomiczną alternatywę dla marmuru, przewyższając go jednocześnie stopniem wytrzymałości.

 

Konglomerat marmurowy mielony

   Biały Konglomerat - Bianco Neve
Bianco Neve

  Biały Konglomerat Marmurowy - Bianco Avorio
Bianco Avorio

  Beżowy Konglomerat Marmurowy Nimfea
Nimfea

  Beżowy Konglomerat Marmurowy - Toscana
Toscana

 

Konglomerat marmurowy (aglomarmur) łamany


Czarny aglomarmur - Nero portoro
Nero Portoro

 
Fior di Pesco

 Biały aglomarmur - Arabescato bianco
Arabescato Bianco

  Różowy aglomarmur - Rosa perlino
Rosa Perlino

  Szary aglomarmur - Perlato Royal
Perlato Rojal

 Beżowy aglomarmur - Botticino
Botticino

 Beżowy aglomarmur - Breccia aurora
Breccia Aurora

  Brązowy aglomarmur - Rasotica
Rosotica

 Fioletowy aglomarmur - Rosa levanto
Rosso Levanto

 Pomarańczowy aglomarmur - Rosa Verona
Rosso Verona

 Różowy aglomarmur - Rosa del Garda
Rossa Del Garda

 Pomarańczowy aglomarmur - Giallo reale
Giallo Reale

 Zielony aglomarmur - Verde alpi
Verde Alpi


Konglomerat granitowy (kwarcowy, kwarcogranit, aglokwarcyt) to materiał złożony z mieszanki żywic i pyłu granitowo-kwarcytowego. Z uwagi na parametry techniczne, wytrzymałość i dużą rozpiętość kolorystyczną konglomeraty granitowe są najczęściej stosowane jako materiał na blaty kuchenne. Ich cechą charakterystyczną jest niemal idealnie gładka, nieporowata powierzchnia, która gwarantuje odporność na plamy i łatwość utrzymania w czystości.

  

 

Polar White
Polar White

  

Amiata

 Szary Konglomerat Granitowy - Carnia
Carnia


Calais


Nero

 

Z każdego z powyższych konglomeratów wykonujemy płytki w różnych rozmiarach (na zamówienie) oraz inne elementy wykończenia (blaty, parapety, itp.)

 

Na zamówienie sprowadzamy także inne konglomeraty, niewymienione na stronie. Minimalna ilość zamawianego materiału to 1 slab (ok. 4-6 m2).

 

Kolorystyka konglomeratów może odbiegać od pokazanej na zdjęciu. Zapraszamy do obejrzenia próbek konglomeratów i płyt konglomeratowych w naszym zakładzie w Piasecznie koło Warszawy.

 

 

Produkty powiązane: blaty kuchenne z konglomeratu Piaseczno, blaty kuchenne z konglomeratu Warszawa, blaty z aglomarmuru Piaseczno, blaty z aglomarmuru Warszawa, parapety z konglomeratu Piaseczno, parapety z konglomeratu Warszawa, parapety z aglomarmuru Piaseczno, parapety z aglomarmuru Warszawa, płytki z konglomeratu Piaseczno, płytki z konglomeratu Warszawa, konglomerat kwarcytowy Piaseczno, konglomerat kwarcowy Warszawa, konglomerat marmurowy Piaseczno, konglomerat marmurowy Warszawa, konglomerat granitowy Piaseczno, konglomerat granitowy Warszawa.